Дженоа и Милан не излъчиха победител и завършиха при резултат 2:2 в среща от междинния 12-и кръг в Серия А. Това беше второ поредно равенство за "росонерите" с такъв резултат. На два пъти бившият нападател на Милан Матиа Дестро даваше аванс на "грифоните", но Давиде Калабрия и Пиер Калулу донесоха точката за гостите.

Gulliver/GettyImages
24 снимки

"Росонерите" стартираха агресивно и в първите минути създадоха опасности чрез Анте Ребич и Хакан Чалханоглу, но Матиа Перин не бе застрашен.

В 7-ата минута Саму Кастейехо стреля технично, но топката премина покрай десния страничен стълб.

"Грифоните" погледнаха по-смело към вратата на Джанлуиджи Донарума, но защитата пред него се справи с небезите.

В 22-ата минута Хакан Чалханоглу стреля технично от пряк свободен удар, но Матиа Перин се намеси решително и спаси.

В 36-ата минута домакините получиха отличен шанс да открият резултата. Матиа Дестро се озова сам срещу Джанлуиджи Донарума, но изстрелът му премина покрай левия страничен стълб.

Милан отговори две по-късно, след като Анте Ребич предолоя защитата на Дженоа и останал очи в очи с Матиа Перин, стреля в средата, но вратарят показа рефлекс и изби.

Дженоа стартира страхотно втората част. Първо Джанлуиджи Донарума отрази удар на Елдор Шоуродов, но в 47-ата минута вратарят капитулира. Матиа Дестро получи в наказателното поле, след което отблизо насочи решително топката в мрежата.

Милан реагира мигновено и в 53-ата минута резултатът бе възстановен. Давиде Калабрия получи на границата на наказателното поле и с великолепен удар реализира.

В 60-ата минута "грифоните" отново излязоха напред в резултата и пак голмайстор бе Матиа Дестро. Нападателят бе над всички в наказателното поле и с глава реализира неспасяемо в горния ляв ъгъл.

В следващите минути Дженоа заигра по-добре и на няколко пъти принуди защитата на "росонерите" са се справя с набезите им.

В 78-ата минута Йенс Петер Хауге се озова на добра позиция, но изстрелът му бе блокиран.

Пет по-късно Милан отново стигна до равенството. Хакан Чалханоглу центрира от ъглов удар, след което Алесио Романьоли опита удар с глава, но направи асистенция към Пиер Калулу, който отблизо реализира.

В 90-ата минута Джанлука Скамака имаше възможност на практика да донесе успеха на домакините, но изстрелът му бе отразен от Джанлуиджи Донарума.

ДЖЕНОА - МИЛАН 2:2

1:0 М. Дестро 47'

1:1 Калабрия 53'

2:1 М. Дестро 60'

2:2 Калулу 83'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ДЖЕНОА: Матиа Перин, Едоардо Голданига, Матиа Бани, Андреа Масиело, Лука Пелегрини, Стефано Стураро, Лукас Лерагер, Паоло Гилионе, Марко Пяца, Матиа Дестро, Елдор Шомуродов

Треньор: Роландо Маран

МИЛАН: Джанлуиджи Донарума, Давиде Калабрия, Пиер Калулу, Алесио Романьоли, Диого Далот, Сандро Тонали, Франк Кесие, Хакан Чалханоглу, Саму Кастейехо, Анте Ребич, Рафаел Леао