Отборите на Лацио и Каляри не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 2:2 в зрелищен мач на „Олимпико“ от четвъртия кръг на италианската Серия А.

В самия край на първото полувреме Чиро Имобиле засече с глава центриране на Сергей Милинкович-Савич и отбеляза петия си гол през сезона.

„Рособлу“ обаче изравниха веднага след почивката, и то по красив начин. Тогава Развин Марин намери Жоао Педро с прехвърлящ пас, който пък прехвърли Хосе Рейна с удара си с глава за 1:1.

В 62-ата минута именно бразилският нападател нахлу в наказателното поле и подаде на непокрития Кейта Балде, който направи обрата в мача пълен.

Последва силен натиск на „орлите“, който даде резултат в 83-ата минута, когато резервата Данило Каталди донесе равенството в двубоя с прекрасен шут от границата на наказателното поле.

И двата отбора можеха да си вкарат по още един гол през второто полувреме, но гредите спряха удари на Чиро Имобиле и Нахитан Нандес.

По този начин Лацио събра 7 точки и е 6-и в класирането, където Каляри е едва 18-и с 2 пункта в актива си.