Интер спечели гостуването си на Монца с 5:1 и продължава да задава темпото в Серия А.

"Нерадзурите" запонаха ударно срещата, след като вкараха два гола за 2 минути.

Първо Хакан Чалханоглу от дузпа даде аванс в 12-а минута, а след това в 14-а точен бе и Лаутаро Мартинес.

До края на полувремето гол на Монца бе отменен за засада.

През втората част Чалханоглу заби втория си гол в мача след хубава атака, а Матео Песина вкара почетно попадение за домакините от дузпа

В заключителните минути гостите вкараха и нови два гола, за да направят победата разгромна.

Първо бе спечелена дузпа, която този път изпълни Лаутаро Мартинес и също се справи отлично.

Последва и страхотен гол на Маркус Тюрам, за да се оформи крайното 5:1.

Така Интер продължава да е лидер с 51 точки, а монца остава на 11-о място с 25 пункта.

Gulliver/GettyImages
15 снимки

Още в 4-а минута Федерико Димарко стреля към вратата, а топката можеше да бъде засечена от Тюрам. В крайна сметка домкините се измъкнаха от ситуацията без последствия.

След 12 минути игра съдията преразгледа игра с ръка в наказателното поле на Монца и отсъди дузпа за Интер. Зад топката застана Хакан Чалханоглу и хладнокръвно реализира от бялата точка. Това е седмо изпълнение на наказателен удар за турския национал, като той няма нито един пропуск.

Буквално в следващата атака "нерадзурите'' удвоиха резултата. Футболистите на Симоне Индзаги развиха много бърза атака, която стигна до левия фланг. От там Димарко намери Лаутаро Мартинес, който заби 17-о си попадения в Серия А.

Отговорът на домакините дойде след полвин час игра. Тогава след статично положение Матео Песина върна едно попадение. След преразглеждане с ВАР се оказа, че капитанът на Монца е със сантиметри в засада и голът не бе зачетен.

В края на полувремето футболистите на Интер също бяха разочаровани сле дотменен гол. Хенрих Мхитарян прати топката в мрежата, но арменецът бе зад гърба на защитата, а арбитрите реагираха светкавично.

Втората част започна с лек натиск на Монца, но Интер успя умело да се отбранява и постепенно да изнесе играта в по-предни позиции.

В 58-та минута Чалханоглу опита удар, но Сорентино внимаваше и спаси.

Две минути по-късно обаче Чалханоглу не сгреши. Интре разви нова страхотна контраатака, като отключи защитата на Монца с един дълъг пас. Мхитарян се отскубна и подаде в наказателното поле. Там Тюрам с пета заложи топката за Чалханоглу, който с едно докосване вкара втория си гол в мача.

Монца все пак успя да върне едно попадение, след като в 69-а минута бе отсъдена дузпа. Каитанът Матео песина се нагърби със задачата и безпроблемно излъга Зомер, за да вкара за 1:3.

В заключителните минути "нерадзурите" спечелиха нова дузпа, която този път бе изпълнена от Лаутаро Мартинес, но и той не сгреши.

Шоуто родължи с гол само 3 минути по-късно. Поредна страхотна контаатака завърши с изумителен финт и гол на Маркус Тюрам.

LIVE Монца - Интер 1:5

0:1 Хакан Чалханоглу 12'

0:2 Лаутаро Мартинес 14'

0:3 Хакан Чалханоглу 60'

1:3 Матео Песина 69'

1:4 Лаутаро Мартинес 85'

Състави:

Монца: 23. Сорентино, 33. Д'Амброзио, 6. Гаглиардини, 5. Калдирола, 13. Перейра, 32. Песина (К), 38. Бондо, 84. Чиуриа, 28. Колпани, 47. Мота, 21. Карбони

Наставник: Рафаеле Паладино

Интер: 1. Зомер, 28. Павар, 95. Бастони, 6. Де Фрай, 36.Дармиан, 32. Димарко, 23. Барела, 20. Чалханоглу, 22. Мхитарян, 9. Тюрам, 10. Мартинес (К)