Интер направи поредна крачка към титлата в Серия А след победа с 1:0 в гостуването на Болоня. Така "нерадзурите" се откъснаха на 8 точки от втория Милан, който завърши наравно със Сампдория. Победата за Интер донесе Ромелу Лукаку с гол в в 31-ата минута. Българският национал Валентин Антов беше на пейката, но не влезе в игра за Болоня.

Двубоят започна с натиск на домакините, но постепенно гостите взеха инициативата и се настаниха в полето на Болоня. В 17-ата минута коварно изпълнение на фаул от Кристиан Ериксен мина близо до дясната греда.

Натискът на Интер продължи и в 31-ата минута Ромелу Лукаку откри с 20-ия си гол от началото на сезона. Белгиецът засече с глава центриране отдясно на Алесандро Бастони.

Домакините отговориха с удари на Йерди и Роберто Сориано, но без резултат. През втората част Болоня създаде още по-добри възможности, като много активен в заключителните минути беше резервата Муса Джувара. За Интер пък пропусна да се разпише Лаутаро Мартинес, който нацели греда.