Отборите на Лацио и Верона не успяха да се победят в отложен двубой от 17-тия кръг на италианската Серия А, завършвайки 0:0 насред Рим.

27 снимки

Домакините имаха по-добрите положения през първата част, като най-близо до гола се оказаха Чиро Имобиле и Луис Алберто, съответно в 21-та и 45-та минута на първата част. Въпреки това и в двата случая с добри спасявания се отчете вратаря Марко Силвестри.

През втората част гостите стигнаха до не лош шанс, след като в 60-та минута Дарко Лазович стреля от окло 20 метра, но Томас Стракоша се намеси подобаващо.  Шест минути преди края на срещата Чиро Имобиле отново пробва късмета си отдалеч, но видя как изстрелът му профуча встрани от вратата на гостите.

По този начин Лацио пропусна възможността да измести Интер от втората позиция, оставайки трети с 50 точки, на 4 зад лидера Ювентус. Верона, от своя страна, затвърди добрите си изяви този сезон, оставайки 9-ти с 31 пункта.