Астън Вила надигра убедително Лацио с 3:0 в контролна среща в САЩ. Така бирмингамци сложиха край на победната серия на "орлите" в летните проверки до момента.

Англичаните можеха да открият резултата още в 14-тата минута, когато получиха дузпа за нарушение на Алесио Романьоли срещу Бубакар Камара. Вратарят Проведел обаче спаси удара на Оли Уоткинс. Нападателят се реваншира в 36-ата минута, когато нахлу в наказателното поле отляво, направи финт и стреля във вратата за 1:0.

Джон Макгин удвои в 58-ата минута с диагонален шут от границата на наказателното поле. Автогол на Марио Фуентес пет минути преди края в 85-ата минута, оформи крайния резултат.

Следващата проверка на Астън Вила е срещу Валенсия на 5 август, а Лацио ще играе с Жирона на 6 август.