Отборът на Верона победи с 2:1 Дженоа в двубой от 19-и кръг на Серия А. В края на първото полувреме Арналдо Санабриа откри за гостите. През втората част Валерио Вере бе точен от дузпа, а в 65-ата минута Матия Дзакани оформи пълния обрат.

Двубоят започна активно, като още в 5-ата минута гостите можеха да поведат, но ударът на Арналдо Санабриа бе великолепно спасен от Марко Силвестри.

Малко по-късно Дарко Лазович премина успешно през защитата на Дженоа, но и другият страж в дувбоя - Матия Перин блесна със страхотно спасяване.

В края на първата част резултатът все пак бе открит. Антони Берека изпрати чудесна извеждаща топка към Арналдо Санабриа, който изпрати топката право във вратата на Силвестри.

През втората част Кристиан Ромеро препъна съперников играч, за което съдията Маурицио Мариани отсъди дузпа в полза на Верона. Валерио Вере застана на бялата точка и изпрати топката неспасяемо покрай Матия Перин.

В 65-ата минута пълният обрат бе факт, след като Матия Дзакани се възползва от разбъркване в наказателното поле и мушна топката покрай вратаря.

Това бе последната опасна ситуация в мача и резултатът се запази.

Така Верона е 8-и след втора поредна победа и 25 точки в актива си, а Дженоа е в зоната на изпадащите с 14 точки и непостоянна форма.