Удинезе победи Дженоа с 1:0 в дербито на дъното в 8-ия кръг на Серия А и се отдалечи от опасната зона.

Домакините имаха инициативата през по-голямата част на първото полувреме и те съумяха да го материализират с гол в 34-ата минута, когато Рикардо Перейра подаде около границата на наказателното поле към Родриго Де Паул. Звездата на „фриуланите“ стреля технично в долния десен ъгъл и реализира в мрежата на Матиа Перин.

Драмата в двубоя настъпи дълбоко в добавеното време на двубоя. Първо в четвъртата минута след 90-те игрово време, попадение на Джанлука Скамака бе отменено заради засада, а три по-късно вратарят на „грифоните“ бе изгонен с директен червен картон заради нарушение срещу откъсващият се сам срещу него Йенс Щригер Ларсен. Това бе и последното действие в мача.

Удинезе извоюва победата си и по този начин се изкачи на 16-ата позиция в Серия А с актив от седем точки, докато Дженоа е на 19-ата с пет.