Сасуоло победи Верона с 3:2 в мач от 27-ия кръг на Серия А. По този начин „зелено-черните“ прекъснаха негативната си серия от три поредни срещи без победа.

Головото шоу стартира в 4-ата минута, когато домакините откриха резултата. Мануел Локатели нанесе плътен изстрел от границата на наказателното поле, реализирайки красиво в левия ъгъл.

Гостите отговориха с удар на Антонин Барак, който бе отразен великолепно от Андреа Консили.

Двата отбора продължиха да действат на високи обороти и си размениха по една опасност.

В 43-ата минута Верона възстанови равенството. Дарко Лазович овладя и стреля красиво в десния ъгъл.

В началото на втората част Сасуоло отново излезе напред в резултата. Филип Джуричич овладя отбита топка и с изстрел в средата реализира.

Гостите притиснаха съперника си в следващите минути и в 79-ата минута Федерико Димарко достигна до подаване в наказателното поле и реализира хладнокръвно.

Домакините отговориха мигновено и три минути по-късно отново излязоха напред в резултата. Хамед Траоре овладя в наказателното поле и с изстрел в средата оформи крайния резултат.

По този начин Сасуоло се изкачи на осмата позиция в Серия А с актив от 39 точки, измествайки именно Верона.