Сампдория постигна важен успех над Фиорентина с 2:1 в мач от 22-ия кръг на Серия А, засилвайки кризата при „виолетовите“.

Домакините стартираха по-добре, но достигнаха до откриване на резултата след половин час игра. След центриране от ъглов удар Балде Кейта засече неспасяемо с глава в мрежата на гостите.

Фиорентина реагира бързо и в 37-ата минута равенството бе възстановено. Душан Влахович достигна първи до отбитата топка и реализира в мрежата на домакините. Главният съдия Фабио Мареска прегледа ситуацията с ВАР, след което зачете попадението.

През втората част отново Сампдория бе отборът, който водеше играта и заслужено стигна до успеха в 71-ата минута, когато Фабио Куалярела демонстрира отличната си техника реализира от границата на наказателното поле.

До края на двубоя Фиорентина притисна съперника си, но пропуски направиха Джакомо Бонавентура и Никола Миленкович.

С постигнатия успех Сампдория заема десетата позиция в Серия А с актив от 30 точки, докато „виолетовите“ са 16-и с осем по-малко.