Рома постигна важна победа с 1:0 у дома над Аталанта. Срещата беше от 28-ия кръг на Серия А.

Единственото попадение в срещата вкара Тами Ейбрахам през първото полувреме. Успехът позволи на „вълците” да се изравнят по точки с днешния си съперник. Двата тима имат по 45 пункта и са съответно 5-и и 6-и.

Още в 3-ата минута Манчини можеше да се разпише след центриране от корнер, но вратарят спаси.

В 32-ата минута Рома поведе. Николо Заниоло намери Ейбрахам, който от няколко метра нямаше как да сбърка за 1:0.

В 50-ата минута попадение на Заниоло беше отменено заради засада. Две минути след това с пропуск се отчете Ремо Фройлер.

В 90-ата минута Мерих Демирал отправи опасен удар с глава, но и той не порази целта. В продължението на мача Мартен де Роон и Хенрих Мхитарян бяха изгонени.