Отборът на Наполи си върна лидерската позиция в Италия след успех с 2:0 като гост на Беневенто в мач от 23-ия кръг на Серия А.

Наполи натрупа 60 точки, като има с 1 повече от втория Ювентус.

Успехът бе седми пореден за Наполи в италианското първенство. Тимът на Беневенто пък допусна трета поредна загуба в Серия А и заема последното, 20-о място със 7 точки в актива си.

В началото на двубоя Енрико Бриньола отправи добър удар към вратата на гостите, но пропусна целта в 7-ата минута.

В 14-ата Лоренцо Инсиние получи удобен пас и стреля, но уцели гредата на Беневенто. Белгиецът Дрис Мертенс даде преднина на Наполи в 20-ата минута. Мертенс овладя топката в наказателното поле и с хубав изстрел реализира за 1:0 за Наполи.

Вторият гол падна малко след почивката, когато гостите се възползваха от грешка в защитата на Беневенто. Хосе Кайехон пусна към Марек Хамшик, който се разписа за 2:0 в 47-ата минута на мача.

Малко по-късно Андреа Коста от Беневенто пропусна голям шанс за домакините. В 53-ата той стреля неточно с глава.

В 74-ата минута Дрис Мертенс получи травма и малко по-късно бе заменен принудително.

Хосе Кайехон получи чудесен пас в четвъртата минута на добавеното време, но пропусна възможността за Наполи, пращайки топката вдясно от вратата на Беневенто.