Отборите на Лацио и Интер направиха равенство 1:1 в дербито от третия кръг на Серия А, играно на "Стадио Олимпико" в столицата на Италия. Двата тима направиха интерес и равностоен мач, като в различни моменти можеха да стигнат до победата, но в крайна сметка поделиха точките.

Голмайсторът на "нерадзурите" изведе своите напред в 30-та минута след асистенция на Иван Перишич, но централният халф на "орлите" Сергей Милинкович-Савич изравни десет минути след почивката. В оставащите минути преобладаваше битката на терена, като в 70-та минута нападателят на Лацио Чиро Имобиле получи директен червен картон, в три минути преди края Стефано Сенси от Интер последва неговата съдба. Възпитаниците на Антонио Конте можеха да спечелят, но гредата спаси домакините малко преди края.

По този начин Интер загуби първи точки от началото на сезона и заема трето място в класирането със седем точки, докато Лацио е на 9-та позиция с актив от четири точки.