Интер записа шеста поредна победа в Серия А след успех с 3:1 при визитата на Сампдория. Сенси, Алексис Санчес и Галярдини вкараха головете за победата, с която Интер си върна лидерската позиция. За домакините се разписа чешкия национал Якуб Янкто.

В 20-ата минута Стефано Сенси стреля от разстояние, топката рикошира в гърба на Алексис Санчес и влетя в противниковата мрежа. Чилиецът също се разписа 120 секунди по-късно след асистенция именно на Сенси. Това е първи гол за него след трансфера си му в Интер.

В 36-ата минута гостите стигнаха и до трети гол, дело на Кандрева, но той веднага беше отменен заради засада.

Второто полувреме започна с червен картон за Алексис след само 120 секунди игра. Сампдория веднага се възползва от ситуацията и в 55-ата минута намали чрез Янкто. Интер върна преднината си в 61-ата минута, след като Галярдини бе точен при добавка.