Интер победи Аталанта с 2:0 като гост и спечели битката за втората позиция в Серия А. "Нерадзурите" стартираха отлично мача и поведоха още в първата минута чрез Данило Д'Амброзио. Малко след това Ашли Йънг добави нов гол, който се оказа и последен в мача. През целия двубой възпитаниците на Антонио Конте държаха контролана двубоя и заслужено спечелиха трите точки.

Резултати от последния кръг в Серия А:

Ювентус - Рома 1:3 кр

Милан - Каляри 3:0 кр

Наполи - Лацио 2:1 кр

Бреша - Сампдория 1:1 кр

Гостите започнаха много агресивно срещата. Лаутаро центрира остро в наказателното поле, където Николо Барела стреля към вратата на домакините, но топката бе отклонена в ъглов удар.

В Ашли Йънг и Лаутаро Мартинес разиграха късо след корнера. Англичанинът центрира в наказателното поле, където Пиерлуиджи Голини не се намеси добре и Данило Д'Амброзио реализира с глава.

Треньорът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини трябваше да научи още една лоша новина след попадението за "нерадзурите", а тя беше, че вратарят Пиерлуиджи Голини получи травма и бе заменен от Марко Спортиело.

Постепенно темпото на игра се поуспокои след вихреното начало, но Интер продължи да бъде по-опасният отбор и ситуациите пред вратата на домакините продължиха.

В 20-ата минута Интер удвои преднината си. Ашли Йънг напредна по лявото крило и стреля технично от границата на наказателното поле, след което топката влетя в долния ляв ъгъл на Марко Спортиело.

Следващите минути не предложиха много футболни достойнства. Играта често беше накъсвана след нарушения, а бергамаските излгеждаха нервни и търсеха агресивна игра, с която да си върнат притежанието на топката. Това бе добре дошло за Интер и възпитаниците на Антонио Конте държаха кълбото далеч от вратата на Самир Ханданович.

В 42-ата минута се откри добра възможност за Аталанта да върне едно попадение, но изстрелът отблизо на Марио Пашалич срещна тялото на Ашли Йънг.

Интер стартира по-добре и втората част. В 46-ата минута след неразбирателство пред наказателното поле на Аталанта, Николо Барела нанесе далечен удар, но той се оказа много неточен и топката излезе в аут.

В 54-ата минута бергамаските отправиха и първият си точен удар по посока вратата на Самир Ханданович. Капитанът на тима Папу Гомес стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на словенския страж.

В следващите минути двата тима предложиха здрава битка, но действията на терена се развиваха в централната част. В 65-ата минута Роберто Галиардини стреля о дистанция, но покрай десния страничен стълб на Марко Спортиело.

В 81-ата минута Алексис Санчес бе изведен зад гърба на защитата, но съгнал за засада не последва и чилиецът финтира Марко Спортиело и реализира. Все пак главният съдия вдигна ръката си високо и не зачете гола, след като нападателя бе зад гърба на защитата.

Две по-късно Робин Госенс се озова на отлична стрелкова позиция, но диагоналният му изстрел излезе в аут.

В 86-ата минута Ромелу Лукаку нахлу на скорост в полето на бергамаските. Белгиецът прибра топката навътре и стреля от границата на наказателното поле, след което топката профуча на метър над напречната греда.

Малко след това Алексис Санчес стреля отблизо, но топката попадна в ръцете на Марко Спортиело. До края на двубоя пред домакините се откриха добри възможности, но резултатът остана непроменен. По този начин Интер завърши сезона на втората позиция, а бергамаските са трети.

АТАЛАНТА - ИНТЕР 0:2

0:1 Д'Амброзио 1'