Милан се наложи с класическото 3:0 над Каляри в последния кръг на Серия А. Рагнар Клаван си отбеляза автогол през първата част, откривайки резултата за „росонерите“. Малко преди края на първата част Златан Ибрахимович пропусна да се разпише от бялата точка. Все пак шведът реализира едно попадение през второто полувреме. Крайният резултат бе оформен от Саму Кастейехо. По този начин Милан остана непобеден след рестартирането на сезона в Серия А.

„Росонерите“ стартираха агресивно двубоя и упражниха преса на съперника си. В 10-ата минута Рафаел Леао нацели десния страничен стълб, но топката не се озова в мрежата на гостите.

Минута по-късно кълбото все пак влетя в мрежата зад Алесио Краньо. След отлична атака за Милан Рагнар Клаван опита да изчисти топката, но вместо това я прати в собствената си врата.

Домакините продължиха да действат на високи обороти и държаха пълния контрол на топката. В 26-ата минута активният до този момент Рафаел Леао натресе този път напречната греда след удар от точката за дузпата.

Каляри все пак стигна до голова опасност през първата част. В 37-ата минута Гастон Перейро стреля от границата на наказателното поле, но покрай левия страничен стълб на Джанлуиджи Донарума.

В 43-ата минута „росонерите“ получиха дузпа, след като защитник на гостите игра с ръка в наказателното си поле. Златан Ибрахимович застана зад бялата точка и стреля в долния десен ъгъл, но Алесио Краньо показа отличен рефлекс и спаси.

Началото на втората част не се различаваше от първите 45 минути и Милан стартира агресивно. „Росонерите“ се настаниха дълбоко в половината на Каляри и често разменяше подавани около наказателното поле на гостите.

В 55-ата минута домакините удвоиха преднината си. Бранител на Каляри пресече подаване на Тео Ернандес към Златан Ибрахимович. Топката попадна в Саму Кастейехо, който с едно подаване продължи към шведския нападател. Ибра пое в нказателното поле и с плътен удар реализира красиво в горния десен ъгъл на Алесио Краньо.

Две по-късно „росонерите“ направиха резултата класически. Джакомо Бонавентура нахлу в наказателното поле и красиво подаде към Саму Кастейехо. Испанецът финтира елегантно защитник и с удар в долния ляв ъгъл реализира.

Постепенно Милан поуспокои действията на терена и до края на двубоя запази преднината си.

„Росонерите“ завършват на шестата позиция в Серия А и през следващия сезон ще играят в Лига Европа. От своя страна Каляри остана на 13-ата позиция в класирането.

СЪСТАВИТЕ:

МИЛАН: Джанлуиджи Донарума – Давиде Калабрия, Симон Кяер, Матео Габиа, Тео Ернандес – Исмаел Бенасер, Франк Кесие, Хакан Чалханоглу, Саму Кастейехо, Рафаел Леао – Златан Ибрахимович

Треньор: Стефано Пиоли

КАЛЯРИ: Алесио Краньо – Себастиан Валукиевич, Лука Чепители, Рагнар Клаван – Артур Йоница, Паоло Фараго, Федерико Масиело, Хараламбос Ликогианис – Гастон Перейро, Джовани Симеоне

Треньор: Валтер Дзенга