Наполи спечели с 3:1 срещу Лацио в мач на честта, тъй като изходът от него не можеше да промени мястото на отбора в крайното класиране. Още преди двубоя бе ясно, че домакините нямат никакъв шанс за място в евротурнирите.

Фабиан Руис (9), Лоренцо Инсиние (54-дузпа) и Матео Политано (90+2) донесоха успеха на Наполи. Новият носител на "Златната обувка" Чиро Имобиле се разписа за Лацио в 22-ата минута с 36-ия си гол за сезона.

Домакините поведоха в 9-ата минута чрез Фабиан Руис, който разпечатаТомас Стракоша за 1:0. Лацио изравни в 22-ата минута, когато получи Адам Марушич сервира топката на Чиро Имобиле и той показа защо е голмайстор №1 в Европа.

Лоренцо Инсиние върна преднината на Наполи в 54-ата минута от дузпа, а две минути по-късно Корея пропусна да изравни, след като топката срещна гредата след негов удар.

В добавеното време на мача Дрис Мертенс намери по перфектен начи Матео Политано в наказателното поле  и той не сгреши за 3:1.