Фиорентина победи с 3:0 у дома Специя в първи мач от 23-ия кръг в Серия А. Така "виолетовите" се изкачиха на 12-то място. Специя е на 15-а позиция и с девет точки над първия отбор в зоната на изпадащите, който е Каляри.

Пет минути след почивката Фиорентина поведе с брялянтен гол на Душан Влахович. При попадението останаха съмнения за нарушение и се стигна до намесата на ВАР. И след нея реферът Джанпаоло Калварезе запази първоначалното си решение.

В 63-ата минута в състава на гостите се появи българският нападател Андрей Гълъбинов, но само след две минути домакините поведоха с 2:0. Гаетано Кастровили отправи шут от наказателното поле и с помощта на рикошет топката влезе във вратата на гостите.

В 84-ата минута резултатът стана класически. Душан Влахович изведе Валентин Исрик в наказателното поле и той хладнокръвно прати топката в мрежата за 3:0.