Отборите на Лацио и Аталанта не успяха да излъчат победител в дербито от съботната програма на Серия А. Двубоят в италианската столица не предложи очакваното зрелище и двубоят приключи без голове – 0:0.

Двубоят до последно бе под въпрос заради случаи на заразени с коронавирус в състава на гостите, които отпътуваха за Рим едва в деня на мача. В крайна сметка срещата се състоя, но не оправда очакванията.

Головите положения пред двете врати бяха твърде малко за двубой от такъв ранг, а през първото полувреме дори не се стигна до решителна намеса на нито един от вратарите.

През втората част все пак се стигна до някои интересни ситуации за гол пред двете врати, но гол така и не падна.

Във временното класиране Лацио заема шестото място с актив от 36 точки, докато Аталанта е четвърти с 43.