След като и четвъртият кръг от сезон 2019/2020 не донесе победа за състава на Фиорентина, се случи това, от което всички фенове на тима се опасяваха – повторение на една от най-дългите серии без успех в клубната история.

Днес „виолетовите” изглеждаха напът да прекъснат негативната поредица и до 84-ата минута на гостуването срещу Аталанта водеха с 2:0. Въпреки това домакините намериха начин да се върнат в мача, а ремито 2:2 остави флорентинци на последното 20-о място в  класирането само с 2 точки.

Като се прибавят и мачовете от миналия сезон, то Фиорентина се намира в поредица от 18 поредни шампионатни мача в калчото без постигната победа. Това е най-лошата поредица на тима от 1938 година насам. Абсолютният антирекорд през въпросния сезон 1937/1938 достига 21 поредни срещи.

Реално тосканци не са печелили мач от Серия А вече над половин година. Последният им успех дойде на 17 февруари при 4:1 навън над СПАЛ.