Отборът на Лацио победи с 2:0 Емполи в мач от 36-ия кръг на първенството на Италия. „Орлите“ почти сигурно си гарантираха място в Европа през следващия сезон, но техният съперник все още е съвсем малко над опасната зона в долната част от подреждането.

Тази победа поддържа, макар и малките шансове на римляните, за квалификации в Шампионската лига през следващата кампания.

Лацио има 59 точки на 7-ото място в класирането, докато Емполи е на 17-о с 32 пункта, на 2 точки от 18-ия Удинезе, който е с мач по-малко.

„Орлите“ са на точка след 6-ия Рома и 5-ия Аталанта, който все още не е изиграл своя мач от кръга.

Попадения на Патрисио Хабарон в края на първото полувреме и на Матиас Весино в края на второто донесоха успеха на домакините.