Селекционерът на националния отбор на Испания Висенте дел Боске остана доволен, след като неговият отбор се класира за осминафиналите на Световното първенство в ЮАР. Фернандо Торес и компания победиха с 2:1 Чили в последния си мач от Група H, а в следващата фаза ще срещнат Португалия.

„Знае се, че нито един мач не е лесен. На почивката мислех, че контролираме мача, но техният гол доста ни смути. Успяхме да реагираме в един труден, но емоционален мач. Трябваше да победим и да се класираме, без значение кой ще бъде следващият ни съперник. Мачът срещу Португалия ще бъде много труден.

„Ние прогресираме. Торес игра 60 минути, Иниеста се чувства добре и аз мисля, че той е в добра форма. Имаше голямо напрежение, знаехме какво става в Испания и искахме да дадем максимума".