Вратарят Пинто, който пази за Барселона при победата с 3:0 като гост на Алавес за Купата на Краля, потвърди, че главата му е била разкървавена от хвърлен от трибуните предмет.

В 51-ата минута Барса поведе с 2:0 с гол на Андрес Иниеста и това ядоса запалянковците на стадион Мендисороса, които малко след второто попадение започнаха да изстрелват терена с подръчни средства.

При една върната към Хосе Пинто топка в 53-ата минута, каталунският страж бе пресиран от играч на домакините, като в този момент нещо го удари по главата и той се сви от болка, но продължи играта.

„Да, бях ударен от предмет от трибуните. Главата ми бе малко разкървавена, но не искам да отделям повече внимание на това. Престъпниците не заслужават да им се придава важност“, заяви Пинто.

По време мача на Мендисороса 36-годишният вратар на Барселона, който по принцип е резерва на Виктор Валдес, мъжки продължи да играе след инцидента, без дори да поиска медицинска помощ и не пусна гол в двубоя с Алавес.