Борещият се за третото място в Примера дивисион Малага не успя да победи у дома игралия цяло второ полувреме с човек по-малко Реал Сосиеадад, като двубоят завърши при равенство 1:1.

Тимът на Мануел Пелегрини поведе с гол на Иско в 19-ата минута и изглеждаше, че ще спечели двубоя, след като Микел Гонсалес от гостите бе изгонен секунди преди почивката.

Баските обаче показаха силния си характер и въпреки че бяха с човек по-малко успяха да си тръгнат с хикс от стадион Ла Росаледа, след като Шаби Прието изравни в 45-ата минута.

Така Малага остана на четвърто място в Ла Лига, на точка зад третия Валенсия и три пред петия Леванте.

Реал Сосиедад изглежда се спаси от изпадане, след като пет кръга преди края е с осем точки над опасната зона.