Отборът на Барселона си върна първото място в Примера дивисион след нов рецитал на “Камп Ноу”. Възпитаниците на Пеп Гуардиола разпиляха с 5:0 тима на Реал Сосиедад, а в голмайстори се превърнаха Лионел Меси, който се разписа два пъти, Давид Вия, Андрес Иниеста и Боян Къркич.

Поредната голова фиеста за каталунците започна Давид Вия още в деветата минута, а след малко повече от половин час игра Андрес Иниеста увеличи преднината на своя тим.

Второто полувреме започна с нов гол, който този път бе дело на Лионел Меси. Отново магическият аржентинец се разписа три минути преди края, за до доведе нещата до 4:0. Младокът Боян Къркич оформи крайното 5:0 в последната минута на срещата.

Така Барселона се завърна на първото място, което преди мача бе за Реал Мадрид. По-рано “белия балет” се наложи с 3:1 над Сарагоса.

С двете си попадения пък Лионел Меси се изравни на върха с Кристиано Роналдо за голмайсторския приз в испанския шампионат.