Отборът на Валенсия постигна много важна победа в борбата си за Топ 4 в испанската Примера дивисион. „Прилепите” се възползваха по отличен начин от грешката на Севиля по-рано през деня и записаха успех с 2:1 при визитата си на реал Бетис.

В друг мач от кръга Севиля изненадващо пада с 0:3 от Хетафе, който също има сериозни амбиции за място в зона Шампионска лига. С успеха си днес Валенсия се доближи само на две точки от мадридския тим и изпревари Севиля, заемайки петото място във временното подреждане.

В герой за гостите от Валенсия се превърна Гонсало Гуедеш, който вкара и двете попадения за победителите. За домакините точен бе Джовани Ло Селсо от дузпа в 78-ата минута.

Последните моменти от срещата бяха тежки за „прилепите”, които в крайна сметка успяха да задържат крехката си преднина и да спечелят ценните три точки.Осем минути преди края на двубоя Валенсия остана с човек по-малко на терена заради втория жълт картон на Родриго Морено.