Депортиво Ла Коруня допусна трета поредна загуба, след като падна с 1:3 при домакинството на Хетафе в мач от 29-я кръг на Примера дивисион.

Мачът започна отлично за гостите, които поведоха в 21-та минута, когато Педро Леон намери Мику и той не пропусна да се разпише.

Отборът на Хетафе получи подарък в 32-та минута, когато Кастро си отбеляза нелеп автогол за 0:2.

В 57-та минута Ману асистира на Мику, който отбеляза своето второ попадение в срещата и направи класическа преднината на Хетафе.

Ла Коруня успя да върне само едно попадение, което падна в 71-та минута, когато Гуардадо подаде към Рики и той отбеляза почетния гол за домакините.

Херес постигна важна победа с 3:0 като домакин срещу Валядолид и по този начин запази минимални шансове, за да се спаси.

Еспаньол и Спортинг Хихон не успяха да си отбележат гол и мача приключи 0:0, а Осасуна надделя трудно с 1:0 срещу Алмерия.