Следващият съперник на Лудогорец в Лига Европа - Еспаньол, загуби с 0:2 като гост на Майорка в среща от 8-ия кръг на Ла Лига. Дни след успеха над ЦСКА (Москва) в Русия каталунците няма сили да се противопоставят на тима от Балеарските острови.

Така Еспаньол вече заема предпоследното 19-то място с едва 5 точки. Каталунците имат само една победа от началото на първенството.

Анте Будимир откри резултата в 37-ата минута, след като засече центриране отдясно. Салва Севия в 73-ата минута отбеляза втори гол за домакините. Той прати топката в мрежата с удар от въздуха. Еспаньол ще гостува в Разград на 24 октомври.

Състав на Еспаньол: Диего Лопес, Хинер Педроса, Луис Мармол, Давид Лопес (62-Налдо), Себастиан Корчиа, Виктор Санчес, Рока Хунке (78-Оскар Мелендо), Матиас Варгас (75-Пабло Пиати), Естебан Гранеро, Лей У, Виктор Бония