Вчера отборът на Леванте постигна ценна победа с 2:1 при гостуването на последния в класирането в Ла Лига Леганес в двубой от 8-мия кръг.

След срещата домакините официално обявиха, че подават жалба за преиграване на двубоя, след като първият гол за гостите падна от дузпа, свирена за нарушение извън пеналтерията.

В последните минути на първата част Димитрис Сиовас действа необмислено в собственото си наказателно поле и съдията отсъди 11-метров наказателен удар, който бе изпълнен от Марти Роджър.

В началото на втората част Хосе Кампаня удвои аванса на домакините.

В самия край на срещата "кръставичарите" все пак стигнаха до почетно попадение чрез Мартин Братуейт.

Друг притеснителен факт от двубоя е, че през цялото време телефонната връзка между съдийската тройка на терена и екипа на ВАР не е функционирала.