Тимът на Осасуна допусна шеста поредна загуба в Примера дивисион, след като отстъпи при гостуването си на Депортиво Ла Коруня с 0:2 в мач от 16-я кръг

Това бе и осми мач без победа за Осасуна, който е на дъното във временното класиране в Испания със седем точки.

Отборът на Депортиво Ла Коруня пък е 15-и с 16 точки в актива си и записа две победи в последните си три двубоя.

Двата гола паднаха през първото полувреме, а началото на второто се забави с близо 20 минути заради проблем с осветлението на стадиона на Дероптиво.

Домакините поведоха още в 7-ата минута с гол на румънеца Флориан Андоне след точен удар с глава за 1:0, а в 42-ата Раян Бабел покачи на 2:0. след като насочи топката с долния ляв ъгъл на вратата на съперника.

Още в 6-ата минута Депортиво Ла Коруня можеше да открие, но Бабел пропусна и пак той в 21-ата минута не успя да се разпише.

Домакините имаха пълно превъзходство в двубоя и в края заслужено се поздравиха с успех.