Спортинг Хихон победи Осасуна с 3:1 в среща от 14-ия кръг на Примера дивисион. Хихон поведе в резултата чрез Карлос Кармона в 43-ата минута. След подновяването на играта Дъглас и нов гол на Кармона направиха резултата класически.

Осасуна стигна до почетен гол чрез Мигел Фано в 86-ата минута. Алавес и Лас Палмас си поделиха по една точка в друг мач от кръга. Срещата завърши 1:1, а положения не липсваха и пред двете врати. Още в 4-ата минута Алексис даде аванс на Алавес. В 57-ата минута Марко Ливажа възстанови равенството. Въпреки добрите възможности и пред двата отбора до нов гол не се стигна.
От това каре тимове Лас Палмас е десети с 20 т., Алавес тринайсети със 17, Хихон е 17-и с 12 точки, а Осасуна е последен със само седем.