Отборът на Селта се наложи с 1:0 при гостуването си на Хетафе в мача от 26-я кръг на Ла Лига. Трите точки за Виго донесе Нолито, който реализира единственото попадение.

Гостите бяха по-добрият състав на терена, като създадоха по-чистите положения в мача. За сметка на това, домакините имаха известен превес що се отнася до владение на топката.

Победното попадение падна в 71-ата минута. След центриране от корнер от ляво на вратата на Хетафе, Нолито с глава от близка дистанция се разписа за крайното 1:0 .

В класирането Селта Виго е на 5-о място с 41 точки, а Хетафе е 15-и с 26 пункта.

Същевременно в друг мач от същия кръг Еспаньол победи като гост с 4:2 Хихон. Срещата започна добре за домакините, които поведоха след 20 минути игра с попадение на Карлос Кастро. В края на полувремето Бурги получи подаване от Алварес и направи 1:1.

След почивката „лос перикитос“ стигнаха до пълен обрат след два гола на Морено, съответно в 48-ата и 58-ата минута.

Кастро намали на 2:3 в 62-ата минута, а крайното 4:2 в полза на каталунския състав оформи Луис Ернандес, който имаше малшанса да си си отбележи автогол в 80-ата минута.

Домакините не успяха да завършат мача в пълен състав. Касес бе изгонен с директен червен картон.

В класирането Еспаньол е 14-и с 28 точки, а Хихон е зоната на изпадащите, 18-и с 24.