В срещата от третия кръг на Ла Лига, Жирона разгроми Осасуна с категоричното 4:0 на собствения си стадион. От първия до последния съдийски сигнал, домакините доминираха над съперника, показвайки забележителна игра и ефективност в атаката.

Жирона започна мача силно и реализира два гола още в първите 45 минути. Отличната игра на отбора се потвърди от високото притежание на топката (58%) и впечатляващите 10 голови положения. Осасуна, от своя страна, не успя да създаде почти никакви опасности за вратата на домакините, регистрирайки само едно голово положение.

Втората част на мача не донесе подобрение за Осасуна, тъй като Жирона добави още два гола, завършвайки с убедителната победа от 4:0. Отборът продължи да контролира играта, като записа общо 20 атаки и 60 опасни атаки, в сравнение с 66 атаки и 18 опасни атаки от страна на Осасуна. Вратарят на Осасуна спаси само 1 от 5 изстрела във вратата, което подчертава трудната вечер, която преживя.