Атлетико Мадрид постигна убедителна победа с 3:0 над Жирона в мач от втория кръг на Ла Лига, показвайки силно представяне на „Стадион Висенте Калдерон“ в съботната вечер.

Домакините взеха контрол над срещата още от началото и не оставиха място за съмнение. Антоан Гризман откри резултата в 39-ата минута, след като отбеляза прекрасно изпълнение от пред наказателното поле. Това беше логично продължение на усилията на Атлетико, които натискаха през първото полувреме.

След почивката, Маркос Йоренте удвои преднината на Атлетико в 48-ата минута с впечатляващ удар от средно разстояние, който прелетя под напречната греда и остави вратаря на Жирона без шансове.

Победата беше окончателно затворена в 90+4-та минута, когато Коке, след асистенция от Йоренте, завърши атаката със стил и оформи крайното 3:0. Това беше изключителен завършек на доминиращото представяне на домакините.