Младата звезда на Барселона Ламин Ямал има забележителна статистика. В срещата с Райо Валекано той успя да се замеси в ситуация за гол (реализира или асистира) за 7-и пореден мач.

За последно крилото напусна терена без гол или асистенция на 24 юни, когато не успя да вкара за Испания срещу Албания в груповата фаза на UEFA EURO 2024.

Впоследствие Ламин Ямал се отчете с асистенция в мачовете срещу Грузия, Германия и Англия, а също така отбеляза и срещу Франция. Връщайки се в Барселона, младият футболист направи асистенция в двубоя срещу Валенсия и отбеляза срещу Атлетик Билбао.

По-рано тази нощ 17-годишният Ямал отдаде голов пас на Дани Олмо в мача срещу Райо Валекано (2:1).

В същото време Дани Олмо записа своя дебют за Барселона. Халфът бе привлечен от РБ Лайпциг на 9 август, но "блаугранас" успяха да го картотекират едва днес. Испанският национал влезе като резерва веднага след почивката и вкара победния гол в 82-ата минута.