Отборът на Атлетик Билбао се наложи с 1:0 над Реал Мадрид и изхвърли "Белия балет" от Купата на Краля. Единственото попадение падна в 89-ата минута и бе дело на Алекс Беренгер, който със страхотен изстрел донесе победата на своя тим.

"Лъвовете" записват невероятна кампания в турнира, след като в осминафиналната фаза отстраниха Барселона с 3:2, а сега взеха скалпа и на Реал Мадрид.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

Двубоят стартира по-добре за домакините, когато в 10-ата минута Дани Гарсия отправи удар от границата на наказателното поле, но Куртоа се справи блестящо. Три минути по-късно испанският халф отново стреля, но този път неточно.

Натискът на домакините продължи и в средата на първата част Икер Муняин проби в наказателното поле и отправи изстрел, който прелетя покрай лявата греда.

Веднага след подновяването на играта Билбао получи шанс от свободен удар. Икер Муниян опита да намери един от съотборниците си, но стражът на гостите скочи над всички останали и предотврати опасността.  Малко след това домакините искаха дузпа, но след проверка с ВАР съдията индикира, че претенциите са безпочвени.

В следващите минути "кралския клуб" се разигра. В 75-ата минута Марко Асенсио нанесе мощен удар към вратата, но той бе блокиран от противниковата защита. Шест минути по-късно последва тънък пас към Каземиро, чийто удар в десния ъгъл бе брилянтно спасен от Агиресабала.

Минута преди да изтече редовното време Дани Гарсия сервира топката на Алекс Беренгер, който с чудесно първо докосване и удар от границата на пеналтерията завъртя топката в долния ляв ъгъл и попари Реал Мадрид.

Така Реал е аут от Купата на Краля, а Билбао продължава напред към полуфиналната фаза на турнира, а как Бетис стигна до там вижте ТУК!

Атлетик Билбао - Реал Мадрид   КР 1:0
1:0 Алекс Беренгер 89'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Атлетик Билбао: 26. Агиресабала, 17. Берчиче, 4. Мартинес, 5. Алварес, 18. Де Маркос, 10. Муняин, 6. Весга, 14. Гарсия, 30. Уилямс, 9. Уилямс, 22. Гарсия

Треньор: Марселиньо Торал

Реал Мадрид: 1. Куртоа, 17. Васкес, 3. Милитао, 4. Алаба, 6. Фернандес, 10. Модрич, 14. Каземиро, 8. Кроос, 21. Родриго, 11. Асенсио, 20. Винисиус

Треньор: Карло Анчелоти

Съдия: Хил Мансано
Стадион: "Сан Мамес", Билбао