Леганес и Валенсия завършиха 0:0 в мач от деветия кръг на Ла Лига. Двубоят, проведен на стадион "Буен Ретиро", не предложи много зрелища, тъй като двата отбора се фокусираха основно върху защитната игра.

Първото полувреме премина без голови положения, като вратарите не бяха подложени на сериозни изпитания. Леганес опита да наложи натиск, но не успя да пробие защитата на Валенсия, а нападенията на гостите също останаха без успех.

Второто полувреме не донесе желаното напрежение, въпреки че и двата отбора направиха опити за атаки. Леганес имаше два добри шанса в последните минути, но ударите на Валентин Розие и Мигел де ла Фуенте не намериха целта. Резултатът оставя и двата тима в средата на класирането, без особени промени в статуса им.