В изтеглен мач от седмия кръг на испанската Ла Лига Атлетик Билбао победи Леганес с 2:0 про гостуването си. Успехът на баските не дойде толкова лесно, като първата част приключи при 0:0.

След почивката треньорът на тима от Билбао Ернесто Валверде направи пет поредни смени, които се отразиха и в 65-ата минута Даниел Вивиан откри резултата за гостите след асистенция на Горка Гурусета. Атлетик продължи да атакува и това даде резултат в 75-ата минута, когато националът на Гана Иняки Уилямс направи 2:0.

В 84-ата минута Диего Лопес от Леганес бе много близо до гол за домакините, но ударът му се отби в гредата.

С успеха Атлетик Билбао се изкачи на пето място в класирането в Ла Лига, но има мач повече от другите конкуренти. Леганес е на 15-а позиция в подреждането. / БТА