В мач от деветия кръг на Ла Лига, Хетафе и Осасуна завършиха с равенство 1:1 на стадион „Колисеум Алфонсо Пере“. Двата отбора не успяха да се надигнат един над друг в мач, изпълнен с борба и моменти на напрежение.

Хетафе откри резултата в 21-ата минута, когато Брайан Йозгюр се разписа с удар, след като получи отлично подаване от А. Сола. След това, в първата част, играчите на Хетафе направиха няколко фала, което доведе до жълти картони за Джене и Йозгюр.

Втората част започна с подмяна на Хетафе, но Осасуна успя да натисне и в 60-ата минута настъпи обрат в играта. В 73-ата минута, след добра атака, Анте Будимир изравни резултата с гол, след като топката премина през защитата на Хетафе.

Мачът завърши с натиск от двете страни, но нито един от отборите не успя да намери решаващия гол. Равенството остави Хетафе на средата на класирането, докато Осасуна продължава да търси стабилност в представянето си в Ла Лига.