Хетафе записа първа победа в испанското първенство от началото на настоящата кампания, след като победи с 2:0 у дома Алавес. Това са първи три точки за тима, дошли едва в 8-ия кръг на Ла Лига.

Хетафе влезе в мача в не много убедителна форма, след като не спечели предишните си 7 срещи – 4 равенства и 3 загуби.

Двата тима бяха равностойни в началото на срещата, но в края на полувремето домакините откриха резултата. В 42-ата минута  Мауро Арамбари изпълни фал от границата на наказателното поле, топката се отклони в защитник и премина покрай безпомощния Антонио Сивера.

В даденото продължение ВАР преразгледа ситуация за дузпа в полза на Алавес за игра с ръка, но след преглеждането 11-метров удар не последва.

За сметка на това в 58-ата минута Хетафе реализира от бялата точка чрез Луис Мила.

След победата домакините са на 14-о място със 7 точки, докато Алавес е на 8-о с 10.