Отборите на Майорка и Виляреал не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 0:0 в мач от петия кръг на испанската Ла Лига.

Футболистите на Унай Емери започнаха по-активно срещата и на два пъти бяха близо до попадението, но удари на Арнаут Данжума и Ману Тригерос не успяха да намерят мрежата, след като първият бе блокиран от бранител, а вторият премина над горната греда.

Домакините отговориха с хубав изстрел от фал на Фер Ниньо, който обаче премина покрай лявата греда.

До края на полувремето те си размениха по още едно положение чрез Ниньо и Данжума отново без успех.

През втората част възможностите за гол бяха по-малко, но все пак домакините успяха да се разпишат в 83-ата минута чрез Матю Хоуп, но този гол бе отменен поради засада.

По този начин Майорка затвърждава доброто начало на сезона като до момента заемат седмото място с 8 точки. Виляреал е 14-и с едва 4 пункта в актива си.