Валенсия победи Жирона с 2:1 в двубой от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион. С успеха Валенсия прекъсна серия от общо три мача без победа и натрупа 36 точки на третото място във временното класиране. Лидери в Испания са Барселона и Атлетико Мадрид със съответно 45 и 39 точки, като Барселона е и с мач по-малко.

Тимът на Жирона пък е десети с 23 точки и допусна второ поредно поражение.

Гостите от Жирона поведоха още в 8-ата минута с попадение на Кристиан Порту. 25-годишният Порту засече отлично топката с глава и реализира за 1:0. Валенсия бе близо до попадение в 21-ата минута, когато Андрес Перейра стреля опасно, но не успя да вкара.

Шест минути по-късно обаче Хонас Рамальо имаше нещастието да си отбележи автогол и така домакините изравниха в 27-ата минута – 1:1.

В 36-ата минута Габриел надскочи защитниците на Жирона и стреля, но пропусна, а в 44-ата Порту също не успя да се разпише.

Малко след почивката обаче Даниел Парехо се възползва от отсъдената дузпа и вкара за 2:1. Така Валенсия поведе в 48-ата минута и не изпусна аванса си.

Домакините имаха шансове дори да увеличат преднината си като Родриго на два пъти пропусна.