Отборът на Жирона победи Хетафе с 1:0 в двубой от 16-ия кръг на испанската Примера дивисион. За Жирона това бе втори пореде успех. Тимът натрупа 23 точки на 6-ото място във временното класиране в Испания.

Отборът на Хетафе пък е девети с 20 точки, колкото имат Реал Сосиедад и Леганес. За Хетафе поражението означава, че съставът вече втори мач не успява да стигне до трите точки.

Победата за домакините от Жирона дойде с ранен гол на Кристиан Стуани още в 5-ата минута. Стуани засече добър пас и с глава реализира за 1:0 в полза на каталунците.

Хетафе опита да промени нещата, като в 19-ата минута Хорхе Молина пропиля отлична възможносх за гостите.

След почивката пък Стуани се размина с второ попадение за Жирона.

В 73-ата Серхио Мора овладя удобен пас и стреля, но прати топката над вратата на домакините и резултатът се запази 1:0 за Жирона.