Отборът на Майорка продължава да е без загуба от началото на сезона и се наложиха над Еспаньол с минималното 1:0 в среща от 3-ия кръг на Ла Лига. Единствения гол дойде в 27-ата минута и бе дело на Дани Родригес.

Домакините открихарезултат в 27-ата минута, когато играч на Еспаньол не изчисти добре топката и я прати в краката на Дани Родригес, който със силен шут в близкия ъгъл отбеляза.

В края на двубоя гостите останаха в намален състав. Сержи Гомес препъна откъсващия се Амат Диедиу и получи директен червен картон.

С тази победа Майорка събра 7 точки и на върха в класирането преди Валенсия да е изиграл двубоя си тази вечер срещу Алавес. Еспаньол пък остава без победа в актива си с 2 точки на 15-ата позиция.