Отборът на Леванте победи Атлетик Билбао с 3:0 в мач от 14-ия кръг на испанската Примера дивисион. Леванте спря серия от три мача без успех, а Атлетик вече 13 мача е без победа в Испания.

Тимът на Леванте заема шестата позиция във временното класиране с 21 точки, на 2 от петия Реал Мадрид, а Атлетик Билбао е 18-и с 11 точки, като има само една победа от началото на сезона.

В 37-ата минута Ариц Адурис застраши вратата на домакините, но стражът на Леванте се справи. В четвъртата минута на добавеното време на първата част Чема Родрикес успя да даде аванс на Леванте за 1:0.

Футболистите на Леванте вкараха още два гола след почивката. В 59-ата Хосе Кампаня бе точен за 2:0, като малко преди това и Марти Рохер можеше да се разпише. Той го направи в 69-ата минута, когато получи от Каппаня и реализира за 3:0 в полза на домакините.

Гостите останаха с човек по-малко в 73-ата минута, когато Перу Ноласкоаин получи червен картон.