Реал Сосиедад постигна четвърта победа от началото на сезона, след като осъществи пълен обрат от 0:1 до 3:1 при гостуването на Леванте от 12-ия кръг на Ла Лига. Баските изиграха много силно второ полувреме и стигнаха до крайния успех.

Леванте успя да поведе в резултата в 4-та минута, когато Чема с далечен удар прати топката във вратата на Моя.

Реал Сосиедад успя да изравни резултата в 73-та минута. Микел Оярсабал пусна перфектен пас към Тео Ернандес, който не пропусна да вкара топката във вратата на Ойер.

Реал Сосиедад осъществи пълен обрат в мача в 77-та минута. Аднан Янузай подаде към Хуанми, който с много премерен удар вкара топката под плонжа на Ойер.

Баските вкараха трети гол в 83-та минута, когато Хуанми пусна отличен пас към Микел Оярсабал, който изскочи сам срещу Ойер и хладнокръвно реализира.

След тази победа Реал Сосиедад се изкачи на девето място в класирането с актив от 16 точки, докато Леванте е седми със 17 точки.