Леганес стигна до геройчно 1:1 в гостуването си на Майорка в мач от 30-я кръг на Ла Лига.

Домакините не чакаха дълго преди да открият резултата. В 9-ата минута Салва Севиля изпълни свободен удар по хитър начин, шутирайки по земя и под стената в долния ляв ъгъл на Кеяр.

В 26-ата минута Леганес опитаха да отговорят чрез Ибрахим Амаду, който получи топката извън наказателното поле и без да се замисля стреля, но един от бранителите я изби в гредата.

Едва в 72-ата минута Майорка получи изгодна възможност да удвоят преднината си. Лаго Хуниор напредна отлично и пробва изстрел, но той мина встрани от дясната греда.

3 минути след това Гуидо Карийо пропиля отличен шанс за тима си, след като овладя в пеналтерията, но ударът му бе слаб и не затрудни Маноло Рейна.

В 87-ата минута гостите най-сетне успяха да изравнят. Оскар застана зад топката и я изстреля от фаул. Тя чукна десния страничен стълб и влетя неспасяемо във вратата.

С поделената точка между двата състава домакините заемат 18-ото място с 26 точки в зоната на изпадащите, а Леганес се изкачи на 19-о с 24.