Последният преди днешния мач с Валенсия Депортиво Ла Коруня прекъсна лошо високо летящите до момента „прилепи“, наказвайки ги с 3:0 на свой терен.

Това беше и първата загуба на Валенсия от началото на шампионата, дошла в осмия кръг.

Началото на пропадането на „лос че“ в този мач сложи техният футболист Мустафи, който сам вкара първия гол във вратата си в 36-ата минута.

Само 6 минути по-късно с мощен удар от малък ъгъл, който вратарят Йоел не успя да отрази, Лукас Перес покачи на 2:0 в полза на доминиращия Депор.

През второто полувреме Валенсия опита да хване дивото, но въпреки напъните си, получи и трети гол. Вкара го Точе в 79-ата минута за класиката 3:0.

След този си успех Депортиво събра 7 точки и скочи до 15-ата позиция в класирането. Валенсия пък вече е трети със 17 точки, изпреварен от Реал с 18 и от водача Барселона с 22 пункта, а може да се смъкне и още при успех на Севиля срещу Елче по-късно.