Отборът на Хетафе се наложи с минималното 1:0 над Майорка в двубой от 26-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в срещата падна в 67-ата минута и бе дело на Неманя Максимович.

Гостите доминираха през цялото първо полувреме, но така и не достигнаха до опасна ситуация пред вратата на Маноло Рейна.

През втората част Огенекаро Етебо стреля, но Рейна извади добър рефлекс и предотврати попадението.

В 67-ата минута обаче стражът нямаше какво да стори и Неманя Максимович изпрати топката в мрежата му.

В добавеното време на срещата Салва Севиля си изкара и червен картон за неспортментско поведение, въпреки че дори не бе на терена.

С тази победа Хетафе успя да се върне в топ 4 на класирането и вече има 45 точки. Майорка пък продължава да е в зоната на изпадащите с 22 пункта.