Жозе Моуриньо не успя да запише победа в първия си мач като треньор на Реал Мадрид в Примера дивисион и тимът му завърши наравно 0:0 при гостуването на Майорка.

Малко изненадващо Моуриньо не заложи в титулярни състав на Месут Йозил, а на Серхио Каналес и същевременно остави и другото си ново немско попълнение Сами Кедира. Двамата германци все пак влязоха в игра през второто полувреме.

Атаката на Реал пък бе водена от Гонсало Игуаин, който бе подпомагам от втора позиция от аржентинския си сънародник Анхел Ди Мария, взет през лятото от Бенфика и от Кристиано Роналдо.

През първата част Игуаин и Роналдо пропуснаха няколко добри положения пред вратата на Майорка. След почивката Реал отново бе по-активен, но не показа безапелационно, че заслужава трите точки.

Все пак резервата Карим Бензема можеше да донесе успеха на мадридския тим в 91-ата минута, когато остана сам срещу израелския вратар Дуду Аоуате, но не успя да го преодолее.

Така Реал започна с фалстарт кампанията в Ла Лига и след само един изигран мач вече изостава на две точки от големия съперник за титлата през този сезон Барселона.

От показаното в Палма де Майорка пък се видя, че Жозе Моуриньо ще има още доста работа, докато превърне поразглезената команда да Реал Мадрид, в добре работеща машина с марка „Моуриньо”.

Съставът на Реал Мадрид: Касияс, Серхио Рамос, Рикардо Карвальо, Арбелоа (70'-Кедира), Марсело, Чаби Алонсо, Ласана Диара, Ди Мария (59'-Бензема), Серхио Каналес (59'-Йозил), Кристиано Роналдо, Игуаин.